Máchačský Pohodář 2014

6.9.2014 - Máchačský Pohodář


Felt wings

KOLA FELT


Opravy KarbonuBBBbikeranch - odborný prodej a servis jízdních kol


Máchačský Pohodář 2014máchačský pohodářPohodáře už jsem jednou jel a tak jsem si myslel, že to mám pod palcem, jenže to byl omyl a ukázka toho, že by se neměla podceňovat příparava ani na sebemenší závod...

Jelikož kvůli práci řeším vše na poslední chvíli, tak nakonec vyrážím na závod sám. Den před závodem kontroluji fotky z loňska a jelikož na nich nikdo nemá neoprén, tak se neobtěžuji nějaký si shánět a na závod vyrážím bez neoprenu. To byla první chyba, jelikož většina lidí ho měla :-)

Další chybu dělám v průběhu rozpravy o trati. V ruce mam klíče od auta a místo abych dával pozor a poslouchal jak bude závod probíhat, tak hledám někoho, komu bych klíče svěřil na dobu závodu...

Další chyba mě čeká na startu, nechávám se zavřít a startuju z druhý lajny. Bez neoprenu mam velikou nevýhodu právě na začátku plavání, spousta lidí je předemnou, dostávam pěknýho facana a polovinu trati mam co dělat, abych se neutopil. Člověk by si řekl, že 500 metrů bude pohodička, ale je to pěkná mela a z vody vylejzam dost vzadu s nepěknym pocitem.

Bez neoprenu mam jedno z nejrychlejších dep a hned po nasednutí na kolo mohutně stahuju jednoho soupeře za druhym. Při průjezdu do druhýho kola už jedu sám na druhý pozici za Jonášem Vojtěchem. Během druhého okruhu si vypracovávám pohodlný minutový náskok a zároveň zhruba minutku na Jonáše ztrácim.

máchačský pohodářPři nájezdu do třetího okruhu najednou dojíždim běžícího Jonáše a dozvídam se, že se jedou jenom dvě kola a ne 3 jak jsme si před startem mysleli :-) zde se projevuje chyba z rozpravy o trati...

Rychlá otočka na jehličím zapadaných šiškách a najednou ležim na zemi... To se mi teda nepovedlo, vstávam, odřený koleno a valim zpátky do cíle. Bohužel nemůžu v protisměru tratě zkratkou dojet do depa, to bych někoho sejmul. Objíždim tedy celej kemp a jedu už správně do depa.

Na trať vybíham na 6. pozici. Lehce demotivován začínam stahovat ztrátu. Postupně doběhnu do skupinky, kde se bojuje o druhý místo a nepouštím se do žádných velkých akcí, protože Jonáš už je daleko.

Ztrapněn a demotivován už nemam morální síly abych ze sebe vydal všechno a tak před náběhem do předposledního kopce odpadám ze skupinky a vnitřně se smiřuju s hořkou porážkou. Nicméně v kopcích mi to prostě běhá a kluky mám zase na dohled. Petr Ondřej nám nastupuje cca kilák před cílem. Na to už fakt nemám a tak se držím Štěpána Vidnera. Záhy nás ovšem dobíhá Pavel Jindra. Hned jde dopředu a diktuje vostrý tempíčko. Štěpánovi to moc nechutná a odpadá. Ve chvíli kdy si Pavel znatelně zvolňuje, tak nastupuji já a 400 metrů před cílem si dělám rozhodující náskok.

Třetí místo v cíli bylo moje dnešní maximum. Mimo poháru, medaile a nějakých cen si ze závodu odnáším další cenné zkušenosti, které mě během závodu pekně nakopali do zadnice... Na kdyby se nehraje a tak mě může těšit aspoň to, že před Havají na tom nejsem úplně špatně. Toto byl můj poslední letošní triatlon v ČR, čili poslední test a oživení triatlonových dovedností před mistrovstvím světa na Maui.


Komentáře (2)

  1. bica 07.10.2014
    Čus, "pohodář" se vším všudy
  2. Michal Kohoutek 08.10.2014
    Jasnýýý, když nejde vo život, tak jde vo ... :-)

Okomentuj