Pražská 50

20.9.2014 - Author Pražská 50


Felt wings

KOLA FELT


Opravy KarbonuBBBbikeranch - odborný prodej a servis jízdních kol


Pražská 50


Poslední ostrý závodní start před Havají... Jako již tradičně sraz na sedmou a stavba Bikeranch stánku hned u startu. Tak nějak se před závodem cítím dobře a jelikož se Pražská 50 letos kreje se Sudetama a KPŽ, tak sem věřil v dobrý výsledek.

Hned po startu táhne celej balík lajna Bikeranch, docela pěknej pohled. Já trošku zaváhám s nacvaknutím, ale hned se taky dotahuju na čelo. Tempo se celej kopec stupňuje a při nájezdu do parku už spousta lidí couvá dozadu. Při sjezdu ze silnice na šotolinu nás překvapí pejskař se dvěma psama, který stáli na volno přímo uprostřed cesty. Naštěstí jsem druhej za Gondičem a projíždim to v pohodě, nicméne za mnou se to už pěkně mele a myslim že závodníci, pejskař a hlavně psi se nestačej divit co se to vlastně děje...


Po průjezdu parkem váže první sjezd. Jelikož je trochu mokro, tak má většina lidí respekt. Já ale ne a hned v prvním sjezdu jdu na čelo a jedu hranu. Při nájezdu do druhého kopce mam tak 50 metrů náskok a během chvilky mě dojíždí Gondič, Jonáš Vojtěch, Michal Vlášek a Kuba Novák.

Jede se neskutečná kudla a mam co dělat abych udržel skupinu, ale jelikož je to asi nejtěžší kopec a je hned na začátku, tak vim že se musim zmáčknout a že pak si odpočinu. Odjíždíme v 5ti lidech, ale nezůstáváme dlouho, v dalším sjezdu Kuba Novák zkoumá mokrou silnici hezky z blízka a tuto slast dopřává i Jonášovi. Jonáš je ale bojovník a jelikož v jednom místě špatně odbočíme, tak nás po chvilce dojíždí.

Ve čtyřech lidech zůstáváme až pod předposlední kopec, kde Vlašana zbrzdí spadlej řetěz, čehož využívá Jonáš a neskutečnym tempem do kopce nedá Michalovi šanci se dotáhnout zpátky. Tady sem si zažil hodně krušnou chvilku a neodpadnul jsem snad jenom díky fandění Fandy Hrstky a Honzy Jírů, tímto díky za podporu chlapi, stáli jste na správnym místě!

Pak se naštěstí lehce taktizuje a já mam šanci si lehce odpočinout. Až do Šárky jedeme společně a pod posledním kopcem nechávám kluky jet. Nohy vystavujou stopku a já už si jen jistím třetí místo.

V cíli dávám rozhovor do televize (letos ho bohužel nevystříhli :-D) a přijímám gratulace. Další skupina byla kousek za náma. Závod ve spurtu vyhrál Gondič, ale morální vítěz byl Jonáš, byl z nás nejlepší, bohužel měl smůlu na pád a silnýho spurtéra Gondiče. V soutěži týmů jsme o 47 vteřim prohráli se Ski a Bike centrum Radotín, holt smůlička...

Když to tak vezmu, tak na kole trénuju 2x týdně, respektive spíš jednou, protože 50 kiláků do práce a z práce po Praze jednou v týdnu se za trénink snad ani považovat nedá. Je tedy hodně motivující vědět, že mam takovou formu, že se může měřit se specialistama a přitom trénovat ještě plavání a běh...

Další report bude z Havaje, tak držte palce, ať je přinejmenším taky tak bronzovej jako tenhle z Pražský 50 :-)  


Komentáře (0)

Okomentuj