Xterra Praha 2015

21.6.2015 - Český Pohár - Xterra Praha 2015


Felt wings

KOLA FELT


Opravy KarbonuBBBbikeranch - odborný prodej a servis jízdních kolXterra Praha 2015

 

Xterra v Praze je součástí českého poháru v terénním triatlonu. Byl to zároveň můj první triatlonový start po havajské xteře a testovací závod před kvalifikací ve Švýcarsku. Jelikož jsem dlouho nezávodil na triatlonových tratích, tak jsem nevěděl co od sebe mohu očekávat a byl jsem v příjemném napětí co se bude dít...

 

Kyjský rybník, už jsem plaval v čistších vodách (ve špinavějšch zatím ne :-)), teplota vody 19°C, což je v neoprénu příjemná závodní teplota. Při rozplavání se necítím extra dobře, ani extra špatně. Na trať 1200 metrů se vydáváme startem z vody. Stojím v první řadě přímo naproti žluté bójce a po startovním výstřelu plavu prvních 50 metrů sprint, abych udržel dobrou pozici a zařadil se na čelo.

 

Když se pole mírně natáhne, tak mam v plánu zaplavat si do háku, abych šetřil síly. Na metu 300 metrů plavu v háku, ale tempo mi moc nesedí a jelikož jsem hned v první skupině, tak zkusím jít na čelo a udávat si vlastní tempo. Od té doby plavu na první pozici. Je to pro mě nezvyklá situace a trochu zmatkuju při otočce zpátky ke startu. Nemůžu zaostřit bójku na kterou mam plavat a jsem v nervu, že plavu úplně mimo a beru ostatní s sebou. Po chvilce se zorientuju a plavu strojově už po zbytek tratě.Z vody vylejzám na prvním místě! Je to pecka, dva roky zpátky jsem začal pořádně trénovat plavání a dneska jsem si povodil zbytek startovního pole včetně eliťáků... Bohužel moje euforie končí když si začínám sundavat neopren. Zasekává se mi zip a musí pomoct diváci, respektive přítelkyně Míša viz. video. Co jsem naplaval jsem ztratil a do depa dobíhám na šestém místě. Depo slušně rychlý a jen co proběhnu Kyjskej fotbalovej pažit, tak skáču na kolo. Jenže zrada, z nohy mi padá čip... Zastavím, nandám čip a jedu. Jsem už lehce rozhozenej, ale řikam si, že závod je dlouhej dost na to, abych se dostal dopředu a tu minutku ztráty dohnal.

 

Na kole mi to hrozně nejede, ale věřím, že to za chvíli povolí a pojede se mi dobře. Proplétám se vysekanou cestou v poli, ale přehlídnu jednu odbočku a zajíždím si. Jde tak o 100 metrů tam a 100 metrů zpátky, ale je to další ztráta, která mě stojí spoustu pozic. Proklínam všechno a po otočce se napojuju na správnou trasu. Jsem už hodně nahlodanej, že to při průjezdu do druhého okruhu ze čtyř zabalim. Nicméně tohle neni muj styl a pořád věřím, že něco stáhnu a hlavně že dobře potrénuju.


cyklistika

 

Na kole mě dojíždí nejdříve Pavel Jindra a poté taky Tomáš Jiránek. Oba jedou pěknou kudlu, sám bych takovej šrot nejel, ale nenechám se zahanbit a ve skupině odvádím svůj díl práce, ikdyž to hodně bolí. Postupně sjedeme pár borců a v naší skupině najednou bojujeme o celkové třetí  místo. Ke konci kola vadnu, ale v technice si kluky zase docvaknu a z depa vybíhám jako první z naší skupiny. Až na zaseknutej zip mam dneska hodně rychlý depa, což je oproti loňsku taky slušnej posun.

 

První kilometr běhu se kluků držím, ale je mi jasný, že to nebude mít dlouhého trvání. Běh je aktuálně moje nejslabší disciplína a proti takovejm borcům mam mizivý šance. Nicméně na horším běhu se hodně  podepsalo napálený tempo na kole, které mě ale vyneslo nahoru. Náskok jsme měli vybudovanej celkem slušnej a tak jsem v pohodě jistil pátou pozici v celkovém pořadí.


xterra praha 2015 - cíl

 

Do cíle se už nic nezměnilo a jelikož všichni borci předemnou mají status elite, tušil jsem, že aspoň v kategorii mi to dá na bednu a sice rovnou na první místo. Po všech trablech, které jsem si na trati musel prožít jsem s výsledkem i výkonem nakonec spokojený. Do Švýcarska si beru vlastní pásek na čip a nejspíš si i půjčím neoprén. No a pokud se tam neztratím v lese, tak věřím, že si domů přivezu poukázku s kódem na havajský slot!

Závodníci

Komentáře (0)

Okomentuj