Opravy Karbonu

BBB

bikeranch - odborný prodej a servis jízdních kol

Máchačský Pohodář 2015

Již kultovní závod, kterého se chci zúčastnit potřetí v řadě. Bláhově jsme si mysleli, že nám bude stačit přihlásit se týden dopředu. Bohužel kapacita závodu byla již naplněna... Díky tlačence od kamaráda a dvěma lahvím vína jakožto úplatě :-) jsme se nakonec tohoto krásného závodu mohli zúčastit.

z vody20 stupňů a vítr. Teplota na závod ideální, nicméně vítr vykouzlil na hladině Máchova Jezera vlny, které už tak příjemné nebyly. Je zvláštní jaký je rozdíl mezi VLNAMA a vlnama. Člověk by řekl, že VLNA, jako třeba v moři, bude horší než nějaká vlnka na Mácháči. No realita je trochu jiná. VLNA tě zhoupne a krom toho že moc nevidíš kam plaveš, tak aspoň plaveš a víš že za chvíli příde další taková VLNA... vlnka na Mácháči je mrcha zákeřná, protože je malá, tak akorát aby ti vlítla do ksichtu, když se zrovna potřebuješ nadechnout. Nicméně vlna s VLNOU mají jednu stejnou vlastnost, i o vlně víš, že příde znova, vždycky znova když se vynoříš a chceš se nadechnout, tak tam ta mrcha je...

Zkrátka plavání jedno velký trápení, dušení, dezorientace a bezmoc, dlouho se mi takhle blbě neplavalo. Další taková bezmoc přichází v depu, kde mi absolutně nejde sundat neopren.

Když to konečně všechno sundám, nazuju boty a nasadím přilbu, tak konečně začíná závodění. Na bajku se mi jede dobře a kosim jednoho borce za druhym. Když dojedu Páju Mužíčka, tak vyzvídám jestli je první, není a před sebou má ještě Švorcíka... Posouvám se tedy na druhé místo a pořád jedu co to dá. Pája byl jedinej, kdo se mě chvíli držel. Mam pocit, že jedu fakt dost rychle, ale Švorcíka zahlídnu poprví až při běhu na rovině za depem.

na bajkuNa bajku sem ho musel stáhnout, takže se nehodlám vzdát a po dvou třetích místech bych tu rád taky vyhrál. Běží se mi dobře s velice příjemnou lehkostí. Během druhého kola běhu stahuju a proto se v kopci zmáčknu a Michala mam na dohled. Bohužel už to bylo trochu přes závit a tak už nemam šťávu na to abych si ho docvaknul.

V cíli druhej flíček a fajn pocit z dobrýho výkonu. Zajímavej je ovšem rozbor výsledků. Na plavání mi Švorcík dal 1:30, vylejzal z vody první, fakt super výkon, smekám klobouček. Na bajku sem byl zase první já a Švorcíkovi jsem nadělil 1:41. V běhu to bylo vyrovnaný, Švorcík první a dal mi 0:02.

Kdo byl pozorný a počítal dobře, tak mu asi došlo, kde se stala chyba... Chyba se samozřejmě stala v depu. Krásná ukázka toho jak se dá závod prohrát v depu. Takže v prvním jsem ztratil 0:27 a ve druhém 0:09. Celkem 36 vteřin, který se prostě samy nesmažou. Nakonec bych ještě dodal, že na třetím místě výborným výkonem skončil můj kamarád Štěpán Vidner.

Nicméně Michal Švorc prokázal svoje kvality a pro mě je to super ukázka toho kde se zlepšit, do Havaje ještě nějakej čas je...