Velká cena města Úval 2015

29.8.2015 - Velká cena města Úval


Felt wings

KOLA FELT


Opravy KarbonuBBBbikeranch - odborný prodej a servis jízdních kol


Velká cena města Úval 2015


Jeden z již tradičních závodů, na kterém se schází poměrně silná konkurence a nejinak tomu bylo i letos. Nicméně jedna novinka se letos přeci objevila. Pořadatel pro obzvláštnění programu připravil běžecký závod na 5 km po trase bajkového XC okruhu. Vyhlašovat se měl závod na kole, v běhu a vítěz kombinace obou těchto závodů...

 

Mám samozřejmě v úmyslu zůčastnit se obou těchto závodů a zaútočit na titul úvalského drsňáka :-) tomu také musím podřídit taktiku. Vítěze kombinace určí součet průměrného času na jedno kolo z bajkového závodu a jednoho kola z běhu. Navíc se ho účastní i zkušenější borci, kteří mají oddělený bajkový závod a jedou méně kol, tudíž není možné dopředu kalkulovat s časovými odstupy...

 

uvaly koloNa startu kola stojí spousta borců. Letos jsem pochopil, že není možné vypálit v první skupině a doufat, že to tam přežiju až do konce. Vzhledem ke kombinaci kola a těžkého běhu rozjíždím bajka v „klidnějším“ tempu a snažím se nepřepálit začátek. Je pravda, že i kdybych sebevíc chtěl, asi bych těžko uvisel dýl než než jedno kolo :-) jedeme bomby a usazuju se někde okolo sedmého místa.

 

Snažím se jet rovnoměrné tempo tak na devadesát procent maxima. Daří se mi to celej závod, ikdyž ke konci už trochu tuhnu. V posledním kole mě dojíždí Venca Aška. Ikdyž jsem ho celou dobu držel za sebou, tak nemám na to ho uviset a radši si jedu svoje, abych se neutavil. Do cíle dojíždim na osmym fleku jakž takž svěží. Průměr 173 tepů a maximálka 192.

 

Hodinová pauza je dost masakr. Člověk těžko zregeneruje a ještě hůř se nabudí k dalšímu maximálnímu výkonu. Vzhledem k tomu, že se časy z kola průměrujou, tak na běh sázím větší část sil, protože se tam bude dát víc nahnat. Na startu se nás sešlo cca 30, což je slušný.

 

uvala běhJsem zvědavej jak se poběží a kdo poběží. Hned po startu vystřelí dopředu Lukáš Kubričan. Samozřejmě nevím jestli jel kolo a za jekej čas, takže se snažim držet se ho a rázem se posouvám na druhou pozici. Lukáš nakonec kolo nejel a taky to vypadá, že se narodil s běžeckejma botama na nohou, protože běží neskutečně rychle...

 

Hned v úvodním stoupání bere čáru a už ho nevidim. Nicméně důležitější je, že se držím na druhém místě, běží se mi dobře a zamnou je díra. Snažím se držet maximální tempo, přesto se ke mě dotáhne Jirka Schlögl a okamžitě přebírá iniciativu. Následně v seběhu se skokama a klopenkou získává dost slušnej náskok. Vždycky nechápu jak může někdo běžet z kopce takhle rychle. Nicméně jsem s otáčkama v červenejch číslech a nehodlam se zadřít, takže se posouvám na třetí místo.

 

Netrvá to však dlouho (asi 100 metrů) a Jirka totálně vadne. Najednou se úplně zastaví. Běžím okolo něj a v duchu si říkám, že ho ten nástup vyšel draho. Snaží se rozběhnout zamnou, tak si trochu nastoupím a pak jen slyším jak Jirka zakleje, což mě namotivuje ještě víc a temo trochu vystupňuju. Hned si buduju náskok a nedám mu šanci stáhnout mě ani o metr. Za občerstvovačkou nás čeká asfaltovej kopec, kde je dlouho vidět. Dokud nezaběhnu do lesa, tak jdu totální šrot.

 

recovery timePak už tuším, že mam dostatečnej náskok, aby mi vydržel až do konce. Běžím vyrovnaně a nedochází mi, což je dobrý znamení. Tuším že vedoucí běžec Lukáš kolo nejel a věřím tomu, že mi můj výkon bude stačit. V cíli čas 21:25 na 5 km s převýšením 102 metrů. Průměrné tempo 4:16 na kilometr. Zajímavější jsou ovšem tepy, 186 tepů průměr a 196 maximálka. Jelikož zrovna nově vlastním i multisportovní hodinky Garmim Fenix 3, je tu ještě jeden zajímavý údaj a to sice doba regenerace, kterou hodinky vypočítávají na základě několika hodnot - Recovery Time 68 hours... Vzhledem k tomu jak se cítím bych si troufnul říct, že maj pravdu :-)

 

Nakonec v cíli běhu druhé místo a s přehledem titul Úvalského Drsňáka téměř o dvě minuty před Janem Knyttlem a Liborem Holubem. Jsem rád, že se pořadatel Ondra Brouček rozhodl přidat běžecký závod. Pro mě ideální trénink a nakonec výborný zpestření celého dne.


Strava - Velká cena města Úval - aktivita kolo

Strava - Velká cena města Úval - aktivita běh

Výsledky - Tři pro zdraví komplet


Závodníci

Komentáře (1)

  1. Michal 21.09.2015
    gratulace

Okomentuj