Újezdský duatlon

27.4.2014 - Újezdský duatlon - seriál závodů Tři pro zdraví


Felt wings

KOLA FELT


Opravy KarbonuBBBbikeranch - odborný prodej a servis jízdních kol


Újezdský duatlon

 

Report by Michalprvní běh

Tradiční sezóní otvírák za tradičně krásného počasí, to byl letos již tradiční Újezdský duatlon.

Co bylo ovšem netradiční je to, že se od letoška poprvé na 100% věnuji triatlonu. Cyklistika samotná už mi přestala dávat co jsem potřeboval a tak jsem po roční závodní a tréninkové pauze udělal velkou změnu. Nutno říci, že určitě dobrým směrem :-)

Startovka věstila slušnou konkurenci. Soupeři jako Václav Holub a Jarda Brynda, to už je celkem slušnej kalibr. Kdo se ale bojí nesmí do lesa, takže na svůj první start v roli kovaného triatlonisty jsem se celkem těšil.

Vzhledem k tomu, že na kvalitní materiál od Feltu se musí čekat, musel jsem na závod vyrazit s mým 14ti kilovým zimáčkem na kterého jsem nandal pevnou vidli a časovkářské nástavce. Kdo neviděl neuvěří a kdo viděl, ten taky nevěřil :-) jelikož trať dobře znám, tak vím, že se rozhoduje při běhu, tudíž si z horšího kola nedělám vrásky a jen se bavím nevěřícnými pohledy směrem k mému svítivě zelenému hybrido-oři...

Odměřené konverzace mých kamarádů ohledně konečného výsledku mě jen posilovaly. Vím že vyhrát není snadné a už vůbec ne po roční pauze a na kole z muzea, ale na start vždy nastupuji jen s těmi nejvyššími cíly a nejinak tomu bylo i na šestém ročníku Újezdského duatlonu.

10 vteřin do startu, stojím ve druhé lajně a koukám na chlapíka s bambitkou (asi starosta). Už je to tu zase, čekám na výstřel, který nastartuje závod, ale hlavně i mojí novou závodní sezonu. Výstřel ale nepřichází a dav se rozpačitě rozbíhá po prázdném stisku spouště. Hned se deru dopředu kde si všechny borce vede bajker Vašík Šuserů... Docela čumim jakou běží kaši, ale dlouho to vepředu nevydržel a přepouští vedení Lubošovi Truhlářovi za kterým se už držím já.

start kolaTempo je docela kvapné a první tři kiláky dávám včetně depa za 10 minut a 18 vteřin. Mám trochu problém pořádně zašněrovat boty s boa kolečkama, holt musim pořídit tretry na triatlon, takhle to asi nepůjde. Každopádně po bleskové výměně vyjíždím na trať v první čtyřčlenné skupině.

Už na první rozbytý cestě je mi jasný, že se v terénu budu asi docela trápit. Nicméně když sem zalehnul do hrazdy, tak sem zase dokázal šetřit důležitou energii. Na trati je jeden kořenovej úsek, kterej je nejlíp projet na celopéru... V prvním kole tudy projíždím v čele skupiny tempem šneka a daří se mi držet všechny soupeře za zády. Ve druhém kole nás ale těsně před touto pasáží dojíždí druhá skupina s Vaškem Šuserem a Vaškem Holubem. Oba jsou zkušený a dobrý cyklisti, takže před kořenama útočej a trhaj skupinu na kousíčky z něhož ten poslední jsem bohužel já.

Na pevňáku si následně ani neškrtám a ztrácím cca 150 metrů na druhou skupinu a dalších 150 na první skupinu. Věděl jsem, že se nesmím zlomit a tak jsem postupně docvaknul sám druhou skupinu, kde jsem společně s Blackym odtahal zbytek cyklistické části.

Do depa vjíždím první ze skupiny a na trať vybíhám na bramborový pozici. Za chvilku si docvaknu Vaška Šusera a na dohled mam Vaška Holuba. Toho při náběhu do závěrečného druhého kilometru dobíhám taky a hned jdu před něj. Teď už všichni běžej totální hranu a ikdyž mi celý zakyselený tělo řiká „Blbečku už dost!“, hlava ví, že už je to jen kousek a že to tělo vydrží...

Vašek Holub je dobrej běžec a tak si do poslední možný chvíle udržuju aspoň minimální náskok, abych měl jistotu. Náběh na cílovej asfalt a já vysazuju. Dobíhám na druhém místě vyšťavenej z maximálního nasazení jaké jsem do běhu mohl dát. I proto jsem nakonec spokojený s výsledkem, jelikož vítěz Luboš Truhlář, jak jsem se později dozvěděl, je fakt výbornej běžec jehož časům 33 minut na desítce a 1:15 na půlmaratonu se ani zdaleka nepřibližuju...

Závěrečný dva kilometry jsem běžel za 6 minut a 12 vteřin, což beru jako osobní výhru a dobrej příslib do hlavních závodů, který jsou až za dlouho... Z dostupných výsledků byl tento ročník absolutně nejrychlejší a všichni závodníci až do 8. místa by svými časy pod hodinu vyhráli ročníky 2012 i 2013. Myslím si, že to hovoří o kvalitě letošního ročníku.

Výsledky Újezdského duatlonu

Michal

 

Závodníci

Komentáře (0)

Okomentuj